חוש השישי מגלם בתוכו את היכולת לדעת ולראות את הנסתר. הכוונה היא לאחד או יותר מחמשת החושים שלנו הפועל באופן "מוגבר". יש המגדירים את האינטואיציה כחוש שישי, ערוץ מידע נסתר או נשגב המעביר מידע שאינו ידוע או נראה לעין ומחובר לתחושות הסובייקטיביות הפנימיות שלנו, תקשורת בלתי אמצעית אם תרצו. למעשה כולנו מקבלים מידע במספר ערוצים בו זמנית.

לפניכם מספר נקודות מבט הוליסטיות על חמשת מערכות החושים שלנו דרך המשקפיים של התטא הילינג, בשילוב רקע אמונות שעלולות לצור מציאות של חוסר איזון והמלצות להורדות מאנרגיית הבריאה כולה שיכולות לחולל פלאים. המידע יפתח בפניכם את מגוון האפשרויות הקיימות בכול אחת ואחד מאיתנו להתחבר לחוש השישי שלו.

יש לנו חמש מערכות חושים מוכרות; ראיה, שמיעה, ריח, טעם ומישוש.

מערכות אלה אחראיות על איסוף מידע מהעולם החיצוני ושידורו אל מערכת הבקרה במוח, בעצם כך הן מזינות כול הזמן את מערכת ההשרדות האינסטנקטיבית שלנו. כול המערכות קשורות ישירות למערכת העצבים Fight or Flight. היות וזהו תפקודו הגבוה ביותר של המוח, הישרדות. מערכות החושים עושות הצלבות של מידע כול הזמן. עוסקות בהדחקה בריאה של מידע. מונעות הצפות מידע. עורכות תיאומים כל הזמן בין המערכות. מיצרות את כול מה שיש את המציאות, את הקיים. פועלות בחיבור לאינסטינקטים ומפעילות את מאגר התחושות והזכרונות שלנו בתת המודע. מתוקף תפקידהן הן אלה האחראיות למצב של שקט/איזון בגוף או מצב של רעש/חוסר איזון בהתאם. היום נבדוק יחד כול מערכת בנפרד על הסקאלה של לגרוע או להגביר.

באופן כללי ניתן לומר ששיווי המשקל של הגוף ושל הנפש נשמר כשיש איזון בין המערכות, כאשר לפחות שתיים מתוך שלוש עקריות (ראיה, שמיעה, וטונוס שרירים כחלק ממערכת החישה) צריכות לשדר אותות זהים למוח על מנת לשמור על יציבות ושיווי משקל פיסי. הדוגמא הפשוטה ביותר לחוסר איזון שדרים פיסיים היא בחילות בזמן נסיעה. העיניים מקובעות בנקודה אחת בתוך הרכב אולי ספר, כשהאוזן משדרת תזוזה. דוגמא מורכבת יותר לחוסר איזון נפשי אנשים שחותכים את עצמם על מנת לשחרר מצוקה רגשית, רוצים לראות חתך או דם, ראייה אמיתית לכאב. יצירה בלתי מודעת של הצמדת מערכות לשחרור פיסי. הקשרים נוספים לחוסר איזון נתאר בכול אחת ואחת מן המערכות בהתאם.

ראיה

נקודות מבט הוליסטי: שיכולות לשפר את איכות הראיה הפנימית והחיצונית מהצד המוגבר של הסקאלה; להכיר בעובדה שקיימת ראייה סלקטיבית. אני בוחר מה אני רואה ומה לא ויש תרגום סובייקטיבי שלי לחוויה. כמו כן להכיר בעובדה יש דברים שאני לא יודע איך לראות. עיניים הן החלון של הנשמה. עיני נץ. ראייה בעיני רוחי. דמיון מודרך. ראייה אינטואיטיבית. ראיה צילומית. ראיה פנומנאלית. ראיית העתיד או העבר… כל אלא הן מתנות זכרו זאת!

רקע אמונות שעלול לגרום לחוסר איזון; מה אני לא רוצה לראות, למה אני לא רוצה לתת קיום, טראומה מהעבר, פחד מהעתיד, חוסר אמון במה ש"רואים" שעומד לבוא ו/או ישלנו עכשיו, נושא ירידה לפרטים מה מותר ומה אסור לי לדעת, פזילה יכולה לייצג מטרות מנוגדות, קוצר ראיה פחד מפני העתיד, ורוחק ראיה פחד מההווה, קטרקט יכול להעיד על חשש מפני עתיד קודר שעדיף ולא לראות אותו.

המלצות להורדות; החיים נצחיים, בטוח עבורי לראות, ישלי הכוונה מלמעלה, אני מוגן בדרך, אני רואה אהבה ושמחה, אני יודע כיצד לצור עבורי חיים שאוהב לראות, בטוח עבורי לרדת לפרטים, בטוח עבורי לדעת, ועבודה ממקודת בהתאם לפחדים שעולים מול כול אחת ואחד.

שמיעה

נקודות מבט הוליסטי; שיכולות לשפר את ההקשבה שלנו פנימה והחוצה מהמקום של שמיעה אבסולוטית מוגברת; גם כאן יש להכיר בעובדה שמיעה סלקטיבית, צלילים שאינני שומע או רוצה לשמוע או מסנן "נפל על אזניים ערלות". אתם בטח מכירים את זה ששואלים אתכם אם שמעתם משהוא אתמול בערב נגיד צעקות או יריה או חריקת בלמים ורק שאתם שמים את תשומת הלב שלכם אתם לגמרי מצליחים להיזכר בצליל ששמעתם למרות שלא ייחסתם לו חשיבות בזמן ששמעתם אותו ומכאן נוכל להקיש ולהבין את ההשפעה האדירה שיש לצלילים.

תדרים כמו 528 ו852 הרץ ידועים כצלילים המגביר רגשות של אהבה מוחלטת ויוצרים סביבה נוחה לתיקוני ספונטאניים דנא בגוף. ועוד תדרי צלילים מוכרים המגבירים יכולת לשחרר תקיעות רגשית ולשבור דפוסים רגשיים הקשורים לטראומות. או כאלה המגבירים את היכולת לאזן בין שדות המידע במוח, משפרים את יכולות התקשורת הבינאישית שלנו והיחסים שלנו, והיכולות האינטואיטיביות. הצלילים משפיעים באופן ישיר על החומר, הכוח של המילה ניסוי המיים של פרופסור מסארו אמוטו, והניסויים שעושים על צמחים עם מילות אהבה ותמיכה. "אזניים לכותל" אפקט הפרפר, למילים יש כוח ואנרגיה מניעה!

שמיעה מוסיקלית אבסולוטית, היכולת לזהות צלילים ולחקות אותם. השמיעה היא כלי אינטואיטיבי, להקשיב לאינטואיציה, לשמוע את הקול הפנימי, להקשיב להדרכה העליונה שלנו. לשמוע תקשורים או מידע.

רקע אמונות שעלול לגרום לחוסר איזון; מה זה היה שאני לא רוצה לשמוע, כאבי אזניים יכולים להיות קשורים לכעס על דברים שאני לא רוצה לשמוע למשל הורים מתווכחים. באופן כללי הדרדרות השמיעה לחירשות יכולות להעיד על עקשנות יתר, דחייה ורצון לבודד עצמך מהסביבה. להתנתק. לא רוצה לשמוע אתכם, אל תציקו לי… בעיות אזניים באופן כללי יכולות להיות קשורות גם בשיווי המשקל, חוסר איזון וסחרחורות על הרקע הזה בדיוק אבדוק מה הוציא אותך משיווי המשקל? מה קרה שם שהוציא אותך מאיזון? או מה יקרה אם תחזור להיות באיזון, מה הרווח המשני שלך במצב הפיסי הלא מאוזן ואיך ניתן ללמד את הגוף להחזיק ברווח ממקום חיובי.

המלצות להורדות; אני מקשיב באהבה, בטוח עבורי לשמוע, אני מוגן ומהווה מרכז להערכה ואהבה, מותר לי לבחור מה מהדברים שאני שומע אני לוקח אלי ומה לא, הגדרת גבולות וכוונון של הקולטנים שלנו. אני מקשיב לאנרגית הבריאה כולה ומקבל ממנה אהבה מוחלטת ומתמשכת. אני אחד עם אנרגית הבריאה כולה. אני מחובר לקול הפנימי שלי. אני מחובר להדרכה הגבוהה שלי. הגדרת הבורא לאיזון ושאני יודע איך זה מרגיש להיות מאוזן.

ריח וטעם

נקודות מבט הוליסטי; בחיבור גופנפש; האף מחובר עצבית למרכז המוח מה שאומר שאין שום מסננת או תרגום שלנו לריחות, אלא החלטה אינסטנקטיבית של המוח מה הריח מביא עימו טוב או לא טוב, בריא או מסוכן כמו גם מגוון פירושים רגשיים סובייקטיבים לריחות מסויימים. ההבנה הזו פותחת בפנינו את המודעות להשפעות שיש לריחות עלינו. בהיבט ההוליסטי אין לנו יכולת להפריד ולבחור להריח ריחות מסויימים וריחות אחרים לא כמו כן בלתי ניתן לחוש טעם במידה ואין אנו מריחים. לעומת זאת בלוטות טעם יכולות להיפגם באופן ספציפי וליצור מצב של חוסר תחושת טעם מסויים זמני או קבוע למשל כמו שנכווים בלשון ולא מרגישים טעם. כמו כן אציין כי האף כחלק בלתי נפרד ממערכת הנשימה המייצגת את הקשר שלנו עם העולם החיצוני הסובב אותנו, בהיבטים של חיבור גופ נפש, האף הפה וצינורות הנשימה עד לתוך הריאות הן בעצם חוץ הגוף. אם נבחן את היכולת המוגברת של ריח וטעם נמצא אנשים בעלי יכולות הרחה ייחודיות בין מגוון ניחוחות בתחומי הבשמים והנדסת ריח, וכאלה שיש להם יותר בלוטות טעם על הלשון מלרובינו אותם ניתן למצוא בעולם היינות, בישול, והנדסת טעם למינה. מושגים כמו; על טעם וריח אין להתווכח, מריחים את הפחד מדגישים את החיבור בין הרגשות שריח וטעם מייצרים וחיבור בין גופ ונפש בפרט.

רקע אמונות שיכולות לגרום לחוסר איזון הקשור לחוש הריח; הדחקה, יצירת בלוק תודעתי, זכרונות צפים, ממה אני נמנע באופן אינסטנקטיבי, האם יש מקומות בהם אתה מרגיש אי יכולת לסנן דברים, מהן השפעות מבחוץ שאתה מנסה לחסום, האם אתה מרגיש חוסר אונים או צורך כלשהו להגן על עצמך? מתי איבדת את חוש הריח, מה קרה שם? איזה ריחות אהבת? איזה ריחות לא אהבת? מה אני מנסה לשמור מחוץ לתחום הפיסי אנרגטי שלי?

רקע אמונות שיכול לגרום לחוסר איזון הקשור לחוש הטעם; קשור באופן הדוק לחוש הריח, בנאדם שאיננו מריח איננו יכול לטעום טעם. לחיים אין טעם ואין ריח, קפאון בזמן, מה קרה שהפסקת להרגיש טעם? איבוד שמחת החיים, טייס אוטומטי, מי אמר לך שאסור לך להנות מהחיים? איפה למדת שאין הבדל גם ככה בין הדברים? שלא משנה מה יקרה או מה תעשה זה לא ישנה את התוצאה, מה מפחיד בלחיות?

המלצות להורדות; אני מוגן, בטוח ובעל זכות לבחור, הגדרת גבולות, אני אהוב בדיוק כפי שאני, ישלי מקום בעולם, ישלי זכות קיום, אני מכיר בניחוחות החיים, בטוח עבורי להריח, אני יודע מתי ואיך להפיץ את ניחוחותי, אני יודע לזהות בבהירות מה שלי ומה לא שלי. ישלי את הגדרת אנרגיית הבריאה כולה למהי שמחת חיים, בטוח עבורי להרגיש לשמוח לחיות לטעום ולהריח את החיים, בטוח עבורי לחיות, אני משחרר כעס ומרשה לסליחה להיכנס לחיי, אני משחרר זכרונות עבר תקועים לאור הבריאה, אני אדם אהוב, נחשב ובעל השפעה, אני מוגן, אני אחד עם אנרגיית הבריאה כולה.

חוש המישוש ומערכת החישה

נקודות מבט הוליסטי; פעולה מוגברת של חיישני המישוש והחישה שלנו יכולה להביא לתחושה של חוסר איזון בויסות תחושתי בגוף החל מחוסר תחושה ועד לרגישויות מגע, מצב זה יכול לצור תחושה של איבוד גבולות הגוף או אי הפרדה מהסביבה מעין קרקע נוחה להשפעות בלתי מודעות עלינו. לדוגמא בעיית ויסות מוכרת אצל ילדים הפועלים באגרסיביות תנועתית הנתפסת כאגרסיביות התנהגותית… "אתה מכאיב לי, תהיה עדין…" סביר להניח שתופיע יחד עם סבילות גבוהה לכאב מה שאנחנו מגדירים "לא מרגיש כאב" תופעה זו אם תאובחן בזמן תקל ותשפר נפלאות את איכות החיים של אותו ילד או מבוגר ברבות הימים כמובן. תופעות נוספות כמו רגישויות יתר "החיישנים באובר" יכולות להביא לרגישות של העור וגירוד מבדים מסויימים, מפתקיות של בגדים, מגע בכלל כחיבוק, או ליטוף יכול להחוות כמחווה גופני לא נעים (!!!) שוב זיהוי מוקדם של ההפרעה יעזור לאדם לווסת ולקבל חזרה רגשות חיוביים שנעלה בפרספקטיבות.

היכולת האינטואיטיבית המקושרת לחוש זה היא אמפתיה, היכולת להרגיש פיסית את תחושות האחר. לקבל ידיעה כלשהי בגוף ברמה תחושתית, יכולת לחוות כאבים פיסיים ו/או כאבים רגשיים שאינם שלי. לעיתים האמפתים יהיו כאלה שלוקחים על עצמם את כול צרות העולם… עלולה להיות להם תפיסה מעוותת של אני הגורם לרגשות השליליים סביבי כי עובדה שאני מרגיש אותם כול הזמן, מסקנה (שגויה כמובן) אני גורם למתח סביבי… מה שלא נכון כי לכול אדם ואדם יש רגשות שליליים והאמפתים פשוט מרגישים אותם כשלהם, שוב מקום לעבוד ולהדגיש גבולות גוף ולאזן חיישנים רגישים במיוחד.

רקע אמונות שיכולות להתקשר עם חוסר איזון במערכת החישה והמישוש; הצפות רגשיות, חוסר איזון בקבלת תמיכה בשלבים הראשוניים של ההתפתחות שלנו, בעיקר בשלבים שבהם אנחנו מתקשרים אנרגטית. מה היה שם? מה לא קיבלת מספיק? מה גרם לך לכבות את המערכת ו/או לגרום לה לצאת מאיזון? מהוא הרווח משני שעוזר לך להגן על עצמך? יכול להיות גם מה גרם לך להגביר את הווליום כולכך חזק על מנת שתצליח לקלוט את המסרים? שוב נושא גבולות מתי קרה, מה קרה, מה למדת מזה?

המלצות להורדות; אני יודע איך זה מרגיש להיות נתמך, אני יודע מהי הגדרת הבריאה לסביבה תומכת, מספקת, מגנה, בטוח עבורי להיות מוגן, פרספקטיבות; אני יודע מהי הגדרת הבורא לאינטואיציה, בטוח עבורי להיות מחובר לאינטואיציה שלי, אני סומך על עצמי, אני סומך על אנרגית הבריאה כולה, אני יודע איך זה מרגיש להיות אינטואטיבי, אני רואה שומע מרגיש במדוייק מה שלי ומה לא שלי, שוב נושא הגבולות עולה כאן, מותר לי לעדכן אנשים שעברו את הגבול וללוות אותם חזרה לגזרתם, כתחליף לפתיחה במלחמת חורמה בכול פעם שמישהו חוצה את הקוים… מה שלי ומה לא שלי, כיוונן של החיישנים בגוף ולימוד השגרת רווח בלי הצורך במנגנון הגנה שאיננו משרת את האדם יותר. משהו שקרה בעבר ולא מתקיים יותר היום ובכול זאת משפיע על איכות החיים, ניתן לשנות.

זאת רק מתנה להיות ערים לחוש השישי שלנו, לעיתים אנו חווים אותו כקללה או חוסר איזון המפעיל אותנו מתת המודע… כמו דברים שאנחנו עושים מבלי לדעת למה… לדוגמא אנשים חושבים שהם משתגעים כי הם רואים ישויות או "הזיות" או שומעים קולות, או כאלה שלוקחים על עצמם את כול צרות העולם מבחינת אני הגורם לרגשות השליליים סביבי כי עובדה שאני מרגיש אותם כול הזמן, מסקנה (מוטעית כמובן) אני הגורם למתח סביבי… העצמת החיבור האישי של כול אחת ואחד מאיתנו לחוש השישי שלו יגבירו תודעה של הקשבה, חמלה, חיבור עמוק לעצמי ולסביבה, והחשובה מכול אהבה…

ניתן לבדוק בעזרת התטא הילינג מה יושב בפנים ומשתקף החוצה בתוצאת חייכם נשמות אהובות, ערנות תעזור לכם להפוך למאסטרים ולפתח את היכולת הגבוהה שלכם להתקשר בזמן אמת עם ההדרכה העליונה שלכם, לפעול בקצב הדברים, להבין את השפעתם, להסתגל תמידית לשינויים, מה שלי מה לא שלי ובכלל באופן כללי לעבוד על הגדרת גבולות של שלום. פעולה שעוזרת לכול אחת ואחד מאיתנו לשמור על הייחודיות שלו כחלק חשוב ובלתי נפרד מהאחד הגדול, מבלי הצורך להילחם על מקומך, מתוך הוויה של שייכות ואחדות מגוונת.

העצימו את עצמכם ובכך תרשו לאחרים להעצים את עצמם,

אור ואהבה מלב אל לב ~ שלכם אילנית


שתפו את זה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *