אחריות (response ability) היא היכולת לבחור את התגובה המודעת שלך לכל מצב קיים מתוך תודעה פנימית ובחירה חופשית, לקחת עליה בעלות, אחריות, להוביל את עצמך למקומות בהם אתה מבקש להיות. זאת בניגוד לתגובה אוטומטית תת מודעת, סיטואציה הנחווית לכאורה חוצנית, לעיתים קרבנית או אחת כזאת שאין לנו מושג או שליטה עליה ועל המקום ממנו היא מגיעה.

כשאתה לוקח אחריות על כל דבר אתה נהיה בעל הבית. לקיחת אחריות מצהירה זה שלי ואני עשיתי את זה אני אחראי על זה ונושא בתוצאות. זה אומר שאני בחרתי את הדרך, שאני הולך בדרך זו מוכן לכבוש בקלות כל יעד שאני מציב לעצמי, שאני שלם עם עצמי ועם התוצאות המתקבלות בחיי, מסונכרן… נשמע נפלא נכון?

אך מה קורה במידה ומצאת את עצמך רחוק מהמטרה אליה כיוונת? או שהתוצאה המתקבלת אינה תואמת את הרצון המבוקש? במצבים כאלה סביר להניח שיושב משהו בתת המודע שלך שמפעיל אותך, מחשבה או אמונה המניעות אותך ומשקפות את המציאות הפנימית שלך.

התגובה הטבעית האוטומטית שלנו היא לחפש אשמים במצב הקיים, זה לא אני… כי אני הרי יודע מה אני רוצה… ואני יודע מה אני שווה… וזה א' ב' וג' שמונעים ממני מלהיות במקומות בהם אני אמור להיות… אז זהו שלא… אמנם החוויה היא ש"משהו" גורם לזה שאני לא משיג את התוצאות הרצויות בחיי, יחד עם זאת ה"משהו" הזה הוא אתה ורק אתה. תת המודע שלנו שולט בכ80% מהפעולות האוטומטיות שלנו. גם אם נבחר במודע לפעול בצורה כל שהיא, ובתת המודע תשב אמונה דואלית סותרת או מקבילה לאותה הפעולה שנבחר, התוצאה שתתקבל תהיה שיקוף של עולמך הפנימי הבלתי מודע ולא של הרצון המודע שלך.

אחריות היא בעלות על התוצאה, קל לנו לקחת אחריות כשאנחנו בוחרים את התגובה שלנו ולא התגובה היא זאת המפעילה אותנו. (response ability) חיבור לתודעה פנימית.

מוזמנים לשחרר את חיפוש האשמים מבחוץ ולהקשיב בחמלה גדולה למה שיושב בפנים. כאשר אני מחזיק אמונות בלתי מודעות על עצמי המייצרות התנהגות אוטומטית אין זה אומר שאני חסר אחריות, זה רק אומר שיש לי על מה לעבוד וזאת האחריות האמיתית…

אחריות – נכתבת בעברית מאלף ועד תו. מה שמלמד אותנו שאחריות היא תהליך שלם הכולל את הכול מההתחלה ועד הסוף. האות א' בגימטריה היא מספר אחת, המילה נפתחת באות א' ורומזת לנו כי אחריות אינה מתחלקת, היא שייכת לאדם אחד – זה שלוקח אותה. למעשה בלתי ניתן להטיל אחריות על אדם אחר, עליו להסכים ולקחת אותה. כמו כן האות א' מייצגת את האני – האדם שלוקח את האחריות.

א – ראשית עלי לבחור לקחת אחריות על עצמי.
אח – שאני בוחר לקחת אחריות עצמית ביכולתי לקחת אחריות על המשפחה שלי.
אחר – שאני בוחר לקחת אחריות על המשפחה שלי ביכולתי לקחת אחריות על אחרים.
אחרי – שאני בוחר לקחת אחריות על אחרים, אחריותי מאפשרת לאחרים ללכת אחרי.
אחריו – ללכת אחרי אחר זו אמונה. יש שיקראו לה א-לוהים יש אנרגיית הבריאה כולה.
אחריות – על עצמי, משפחתי, הסביבה, הנהגה ואמונה.

במקום בו אדם לוקח אחריות מלאה על חייו, אנרגיית הבריאה כולה תהדהד עמו. אִם אֵין אֲנִי לִי, מִי לִי. וּכְשֶׁאֲנִי לְעַצְמִי, מָה אֲנִי. וְאִם לֹא עַכְשָׁיו, אֵימָתָי?

הזמן הוא כאן ועכשיו באהבה גדולה.


שתפו את זה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *